Puszcza Notecka, Dolina Noteci

Puszcza Notecka i Dolina Noteci

Puszcza Notecka i Dolina Noteci.

Wycieczkę rozpoczęliśmy w Hamrzysku. Malutka miejscowość ukryta w rozległych kompleksach leśnych Puszczy Noteckiej, położona nad Jeziorem Białym. Wokół spokój i cisza przerywana jedynie świergotem ptaków. Można by tu zaszyć się gdzieś nad jeziorem i spędzić miło dzień. My jednak ciekawi świata postanowiliśmy popedałować dalej przez puszczę w stronę Wielenia i Krzyża Wielkopolskiego.

Kilometry ubywały powoli. Zmieniał się tylko las i jego kolory. Dopiero jazda rowerem uzmysławia, że nie jest to zwykły las a rozległa puszcza. Puszcza Notecka jest jednym z największych w Polsce jednolitym kompleksem leśnym. Na olbrzymich śródlądowych wydmach przeważają sosny dlatego też jazda drogami leśnymi i polnymi, zwłaszcza w okresie suszy, może być nieco uciążliwa.

Śladem naszych poprzednich nadnoteckich wycieczek odwiedziliśmy śluzy nad Notecią oraz dwie przystanie wodne. Jedna z nich to nowoczesna przystań Yndzel w Drawsku. Stanowi zaplecze nie tylko dla kajakarzy i wodniaków przemierzających szlak wodny – Wielka Pętla Wielkopolski, ale również dla rowerzystów. Węzeł sanitarny, ładna lokalizacja, pole namiotowe i kilka propozycji szlaków rowerowych! Mimo, że Krzyż nie zatrzymał nas na dłużej to właśnie pobliskie Drawsko może przyciągnąć nas na kolejne rowerowanie w tych okolicach.

Dystans 75 km. Mapa w nowym oknie lub ślad wycieczki dostępny pod GoogleEarth Puszcza-Notecka

4 thoughts on “Puszcza Notecka, Dolina Noteci”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top