Szlak rowerowy dookoła Jaraczewa

Dookoła Jaraczewa

Szukając w sieci kolejnych, ciekawych miejsc, gdzie można wybrać się z rowerem, natrafiliśmy na internetowy serwis gminy Jaraczewo. Na stronie znaleźliśmy gotową propozycję szlak rowerowy dookoła Jaraczewa z mapą i opisem. Brawo. Do pełni szczęścia brakuje tylko śladu gps – chociaż jest on dobrze znaczony i nie będziecie błądzić.

Niestety nasz ślad nie objął w 100% pętli dookoła Jaraczewa – po prostu moc atrakcji wypełniła nam cały dzień. Na szlaku znajdują się mapy, plansze z opisami oraz strzałki kierujące do atrakcji, wyznaczono kilka miejsca postojowych. Trzeba przyznać, że pętla dookoła Jaraczewa to jedna z ciekawszych propozycji jaką ostatnio przejechaliśmy.

Szlak z łącznikami liczy prawie 120 km a atrakcji jak wspomnieliśmy wyżej – sporo. Dlatego warto rozważyć podzielenie go na etapy. Planowanie trasy ułatwią łączniki, które swój początek mają na rynku w Jaraczewie.

Po drodze kiepsko z gastronomią. Zjedliśmy obiad w barze na stacji benzynowej w miejscowości Łobez. Lokal raczej przeciętny – do pełna i dalej w drogę …

Miłośnikom przyrody na pewno spodobają się takie miejsce jak przydworskie parki, Dolina Obry, Zalew Jeżewo czy trochę dziki zalew w Parzęczewie. Nad tym ostatnim spotkaliśmy parę zimorodków!

Oprócz olbrzymich folwarków – zwłaszcza w miejscowości Góra, który robi ogromne wrażenie, pałaców czy obiektów sakralnych, naszą uwagę zwróciły ceglano-kamienne kolejowe mosty i wiadukty. W grudniu 2011 kursy pociągów na linii kolejowej Jarocin – Gostyń zostały zawieszone. Jaki dalszy los czeka linę kolejową – nie wiemy.

Dystans: 63,5. Mapa w nowym oknie lub ślad wycieczki dostępny pod GoogleEarth 08-borek.kml

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top