Nadwarciański Szlak Rowerowy I

Nadwarciański Szlak Rowerowy

Nadwarciański Szlak Rowerowy. Odcinek Solec – Luboń

Nadwarciański Szlak Rowerowy to propozycja szlaku średniodystansowego. Znakowany jest kolorem jasnoniebieskim. Prowadzi wzdłuż rzeki Warty, bardzo często po wale przeciwpowodziowym. Stąd też można spotkać nazwę szlak wałowy. Dla 260 km została opracowana mapa, obejmująca trasę z Poznania do zbiornika retencyjnego Jeziorsko. Bliskie sąsiedztwo szlaku z rzeką Wartą gwarantuje liczne spotkania z przyrodą. Polecamy szlak na wiosnę, kiedy to przyroda budzi się do życia a płytkie wody rozlewisk przyciągają wiele ptaków.

Postanowiliśmy sprawdzić krótki odcinek z Solca do Śremu (40km). Do Solca pojechaliśmy pociągiem a na drugą stronę Warty, gdzie wytyczony jest NSR przedostaliśmy się długim, kratownicowym mostem kolejowym. Droga do Śremu w większości prowadzi po wałach. Nie jest to idealna i równa nawierzchnia do wycieczek długodystansowych. Te drobne niewygody powinny wynagrodzić widoki z wałów.

Ze Śremu do Lubonia wróciliśmy czerwonym szlakiem rowerowym „Śladami J. Wybickiego” przez Manieczki, Grzybno, Drużynę i Mosinę.

Przejechaliśmy 86 km

Zobacz też inne nasze wycieczki tym szlakiem: Nadwarciański Szlak Rowerowy II. Odcinek Konin – Luboń oraz Nadwarciański Szlak Rowerowy odcinek zbionik Jeziorsko – Uniejów.

 

1 thought on “Nadwarciański Szlak Rowerowy I”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top