Muflony w Wielkopolsce

Muflony w Wielkopolsce

Kto widział muflony w Wielkopolsce? MY! na polach pomiędzy Lisówkami a osadą Żarnowiec.

Dlaczego teraz o tym piszę? Bo warto w najbliższych tygodniach wybrać się ponownie w te rejony i być może mieć okazję zaobserwować widowiskowe walki tryków o owce. Bowiem ruja muflonów odbywa się w listopadzie-grudniu.

Do Dymaczewa przez WPN

Upalny dzień najlepiej spędzić nad wodą. Aby poprawić sobie samopoczucie warto do tego schłodzić rozgrzane ciało w chłodnej toni jeziora. Dodatkowo, aby mieć pewność, że w pełni zasłużyliśmy na taki relaks polecam przy temperaturze 30 C, przejechać 35 km na rowerze  🙂

Jako miejsce docelowe obraliśmy Jezioro Łódzko – Dymaczewskie. Zanim dotarliśmy na plażę, pojechaliśmy zobaczyć co nowego w rejonie źródełka Żarnowieckiego. Przebiegający tam szlak „Pierścień dookoła Poznania” wzbogacił się o tablice informacyjne, stojaki rowerowe.  Wzniesienie, z którego wypływa źródełko ma względną wysokość 41 m (112,6 m.n.p.m.). Można na nie się wspiąć po schodach. W 1994 roku rozporządzeniem Wojewody Poznańskiego utworzono tutaj Pomnik Przyrody „Źródełko”. Spływająca kaskadami woda jest krystalicznie czysta. Zawsze przy okazji wizyty w tym miejscu napełniamy nią bidony.

Przejechaliśmy 65 km. Mapa w nowym oknie lub ślad trasy dostępny pod GoogleEarth 08Dymaczewo.kml

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top