Ślesin – wokół jezior. Duża pętla.

Ślesin - wokół jezior

Szlak rowerowy Ślesin – wokół jezior, duża pętla.

Gmina Ślesin ma bardzo dobre warunki do uprawiania aktywnej turystyki. Jeziora Ślesińskie leżą na szlaku wodnym Warta – Jezioro Gopło a kanał łączący je liczy 50 km długości. Powstał w latach 1936-49 w wyniku połączenia sztucznymi przekopami łańcucha jezior. Różnicę wysokości terenu niweluje kilka śluz. Niestety większość jest niedostępna z lądu. Na jeziorach nie obowiązuje strefa ciszy, zatem prócz kajakarstwa czy żeglarstwa można uprawiać motorowe sporty wodne. Atrakcyjność miejsc nad wodą podnoszą liczne kąpieliska i ośrodki wypoczynkowe. Ciekawostką i dodatkowym atutem dla zażywających kąpieli w Ślesińskich jeziorach jest to, że wody akwenu używane są do chłodzenia elektrowni, przez co temperatura wody jest wyższa o ok 4-6*.

Dla rowerzystów przygotowano kilka tras. Poziom trudności szlaków rowerowych został oznaczony przez kolory. Zielony – trasy najłatwiejsze, kolor czarny – trasy trudne.

Skorzystałem z gotowej propozycji trasy rowerowej Wokół Jezior (duża pętla). Szlak ma 32,5 km długości i znaczony jest kolorem zielonym. Rozpoczyna się i kończy na promenadzie w Ślesinie nad jeziorem Ślesińskim.

Dystans 39 km. Mapa w nowym oknie lub ślad wycieczki dostępny pod GoogleEarth wokół jezior

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top