Jakuszyce – Zittau. Wzdłuż Nysy Łużyckiej i Odry. Dzień 2

Jakuszyce - ZittauJakuszyce – Zittau. Wzdłuż Nysy Łużyckiej i Odry. Dzień 2

Nasze maty samopompujące nie zapewniają jednak takiego komfortu spania jak małżeńskie łoże w domu :). Ok godziny 7 pobudkę zrobili nam pracownicy parku, którzy klnąc jak starzy szewcy wyprowadzili konie z szopy do wodopoju. Po śniadaniu zwinęliśmy swój ekwipunek i wyruszyliśmy w kierunku drogi głównej do Harrachova. Na granicy wymieniliśmy parę złotówek na korony. Na długim i szybkim zjeździe w miejscowości Desna przytrafiła się nam awaria, która kosztowała nas 1.5 h. Z powodu powyższego opóźnienia, w Nowej Wsi, gdzie rzeka Nysa ma swoje źródło, postanowiliśmy obrać wariant przejazdu doliną przez JabłoniecLiberec. Drugi wariant wiedzie górami.
W Jabłońcu w meksykańskiej knajpie zjedliśmy obiad. W Libercu pogubiliśmy się nieco. Z opresji uratował nas pewien Czech, który postanowił wyprowadzić nas autem z Liberca, abyśmy dobrze wspominali to miasto. Próbując wyjechać z centrum, kierując się znakami, trafia się tylko na drogi szybkiego ruchu. Wreszcie przez Machnin, Chrastave dotarliśmy do Żytawy (Zittau) na kemping.

Seecamping otrzymał najwyższą notę z wszystkich kempingów naszej ośmiodniowej wycieczki. Sanitariaty, prysznice, kuchnie utrzymane w czystości. Rano przyjeżdża piekarz ze świeżymi bułkami i drożdżówkami. Koszt 16 EURO za dwie osoby (4 EURO za namiot + 2 x 6 EURO za osobę). Kemping usytuowany jest nad jeziorem Olbersdorfer See, które powstało po odkrywce węgla brunatnego. Obecnie teren jest zagospodarowany na rekreację.

Dystans 87 km, czas przejazdu 6 h.

< dzień 1 | pozostałe dni | dzień 3 >

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top