Piramidy Wielkopolskie

Piramidy Wielkopolskie

Piramidy Wielkopolskie.

„Piramidy Wielkopolskie” to grupa czterech kurhanów znajdujących się w pobliżu Łęk Małych. W trakcie badań ustalono, że kurhany te są miejscem pochówków ludzi znacznych dla ówczesnego społeczeństwa.

Wyruszyliśmy pociągiem do Kościana. Zrobiliśmy małą rundkę po centrum i parku po czym odnaleźliśmy szlak czarny czarny szlak pieszy, który wyprowadził nas do wsi Pelikan. Na mapkach zaznaczony jest wiatrak ale śladu po nim brak. Przez Kokorzyn dotarliśmy do pierwszego kanału – Południowy Kanał Obry. Przy mostku była zacumowana łódź do czyszczenia kanału. Za mostkiem przechodzi szlak zielony zielony szlak pieszy. Dotarliśmy nim do Kotusza. Tam z kolei szlak żółty żółtym szlakiem pieszym przecięliśmy Środkowy a później Północny Kanał Obry by dojechać do Łęk Wielkich. Znajduje się tutaj drewniany kościół pw. św. Katarzyny i Niepokalanego Serca Marii. Po 2 km wreszcie ukazał nam się cel naszej wyprawy – charakterystyczne kopce – Piramidy Wielkopolskie.
Powrót w stronę Pecny przebiegał mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi. Po drodze rzuciliśmy okiem na pałac w Szczepowicach.

Wypad udany. Przejechaliśmy 90 km.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top