Zakrzewo, Jankowice, Ceradz Kościelny

Zakrzewo, Jankowice, Ceradz Kościelny

Wiosenna rozgrzewka przez Zakrzewo, Jankowice, Ceradz Kościelny. Na wycieczkę wybraliśmy się ze znajomymi. Po  wcześniejszych ustaleniach, zaplanowaliśmy trasę tak aby  zobaczyć, jak najwięcej ciekawych zakątków.
W poprzedniej relacji wspominaliśmy o masowych mogiłach w wielkopolskich lasach. Tak się złożyło, że na szlaku tej wycieczki również odwiedziliśmy takie miejsca. Pomiędzy Zakrzewem, Palędziem a Dąbrówką hitlerowcy dokonywali zbiorowych egzekucji. W bezimiennych mogiłach w lasach gminy Dopiewo spoczywa ponad 4500 ofiar.

Ponieważ dzień był chłodny i wietrzny postanowiliśmy zabrać i przetestować w warunkach polowych nasz nowy nabytek – palnik gazowy, którym przygotowaliśmy gorącą, rozgrzewającą kawę.

Nowym miejscem jakie poznaliśmy był pałacyk w Jankowicach. Skrywa go park z okazałymi platanami, lipami  oraz stawem z wysepkami, wokół którego biegnie alejka.

W Ceradzu Kościelnym rzuciliśmy okiem na kościół i drewnianą dzwonnicę.

Tradycyjnie, krótki postój zrobiliśmy przy źródełku w Żarnowcu. Przejechaliśmy ok 70 km. Mapa w nowym oknie lub ślad wycieczki dostępny pod GoogleEarth jankowice.kml

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top