Podlaska kuchnia. Karczma Osacznika – Siło Budy

Karczma Osacznika - Siło Budy

Podlaska kuchnia. Karczma Osacznika – Siło Budy.

Przemierzając rowerem okolice Białowieży trafiliśmy na obiad do Sioło Budy, czyli Karczmy Osacznika. Obiekt jest rekonstrukcją wiejskiej zagrody. Na terenie przylegającym bezpośrednio do lasu postawiono drewniane, podlaskie domy, spichlerz i stodołę.

Usiedliśmy przy ławie na zewnątrz, obsługa w stylizowanych wiejskich strojach podała nam kartę, w której znaleźliśmy sporo obco brzmiących nazw, wiec musieliśmy czekać aż pojawi się kelnerka by pomogła w wyborze dań.

Sugerując się cenami można by odnieść wrażenie, że zamawiane potrawy będą niesłychanie smaczne, wykwintnie podane i godziwej wielkości. Nic bardziej mylnego. Zupa opieńkowa nie była żadną rewelacją, rzadka ciecz w maleńkiej bulionówce (12 zł), pielmienie czyli moim zdaniem zwykłe pierogi w ilości 5 szt (25 zł), karkówka, taka sobie (28 zł) + kwas ukraiński, sok jabłkowy. Za całość zapłaciliśmy 76 zł. Dodając do tego długi czas oczekiwania i brudne łazienki to całość nie zachęca do kolejnych odwiedzin. Na uwagi dot. łazienki obsługa tłumaczyła, że właśnie z lokalu wyszła wycieczka szkolna i że to dzieci tak nabałaganiły. Szkoda tylko, że po wizycie rozbrykanej dziatwy sami nie wpadną na pomysł aby skontrolować czystość.

Karczma Osacznika – Siło Budy to miejsce przereklamowane, chociaż do skansenu warto zajrzeć.

Strona domowa: www.siolobudy.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top