Pilskie Lasy na rowerze.

Pilskie Lasy na rowerze

Pilskie Lasy na rowerze. Pod koniec 2015 roku Lasy Państwowe przygotowały mapy w wersji papierowej oraz cyfrowej. Mapa w skali 1:50 000 obejmuje turystyczne szlaki  rowerowe, piesze i kajakowe znajdujące się w granicach administracyjnych nadleśnictw: Jastrowie, Lipka, Okonek, Płytnica, Zdrojowa Góra i Złotów.

Interaktywna mapa cyfrowa dostępna jest na urządzenia mobilne (na razie system android). Można przeglądać atrakcyjne miejsca – są opisy i zdjęcia, wyrysować ślad i zapisać. Aplikacji nie ma jeszcze w sklepach GooglePlay i Windows Phone dlatego podaję link do strony, z której można pobrać aplikację. Aplikacja po pobraniu domyślnie ląduje w folderze Pobrane/Download.

Uwaga ta metoda instalacji aplikacji może wymagać zmiany ustawień w zakładce bezpieczeństwo, ponieważ będziemy instalować z nieznanego źródła (czyli dajemy zezwolenie na instalacje z innych źródeł niż sklep play).

http://pilskielasy.kamap.pl/instal/PilskieLasy_v11_android.apk

Aplikację można również zainstalować na komputerze stacjonarnym i przeglądać komfortowo w trybie pełnoekranowym ale wymaga to kilka zabiegów.

Należy zainstalować emulator systemu android. Dla systemu Windows, OS X i Linuks został stworzony ARC Welder pracujący w środowisku Chrome.

ARC Welder pobierzesz z tej strony https://developer.chrome.com/apps/getstarted_arc

Następnie pobieramy aplikację PilskieLasy_v11_android.apk na system android z linku powyżej. Zapisujemy na dysku lokalnym. Przechodzimy do ARC Welder, wybieramy z listy Add your APK, podajemy lokalizację do ściągniętego pliku apk.

Po zainstalowaniu aplikacji powinien pokazać się monit o pobranie mapy Pilskie Lasy. Należy ją pobrać i podinstalować – obecna wersja 1.15 Compass, ok 100 mb.

Po uruchomieniu aplikacji ukaże się mapa podstawowa polski. Z menu możemy przełączyć się na pobraną przed chwilą mapę Pilskie Lasy 🙂

Nam mapy bardzo się podobają. Dobra robota i  czekamy na więcej. Do zobaczenia na szlakach!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top