Maraton Rowerowy Dookoła Polski

mrdp_large Już 17 sierpnia rozpocznie się najdłuższy maraton rowerowy w obecnym sezonie. Chodzi o Maraton Rowerowy Dookoła Polski (MRDP), którego dystans w tej edycji wyniesie aż 3130 kilometrów.

Trasa maratonu będzie przebiegać wzdłuż granic Polski tworząc jeden z najdłuższych maratonów rowerowych na świecie.

Idea maratonu jest prosta – nie liczy się tylko końcowa lokata, ale samo ukończenie maratonu w czasie 10 dni. Start i meta zlokalizowane są na Przylądku Rozewie przy latarni morskiej.

Impreza uwzględnia start zawodników w dwóch kategoriach SPORT (kategoria dla zawodników ze sztabem, samochodem technicznym
i wsparciem) oraz EXTREME, w której zawodnicy zdani są wyłącznie na siebie, bez masażystów, bez lekarzy i całego tabunu ludzi, który towarzyszy zawodnikom przy typowych wyścigach szosowych.

Zawodnicy swoją jazdą wspierają charytatywnie fundację Jaśka Meli (Fundacja Poza Horyzonty) zbierając pieniądze na protezę dla jednego z podopiecznych tej fundacji.

Zapraszamy na oficjalną stronę wydarzenia: mrdp.pl oraz do pobrania aplikacji mobilnej MRDP dzięki której będzie można na żywo śledzić relacje zawodników z trasy:

iOS – itunes.apple.com/us/app/mrdp-maraton-rowerowy-dooko/id673556815?l=pl

Android – play.google.com/store/apps/details?id=pl.desi9n.mrdp

Dyrektor MRDP

Daniel Śmieja

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top