Wartostrada

wartostrada

Wartostrada to ciąg pieszo-rowerowy biegnący wzdłuż rzeki Warty. Budowa odbywa się etapami od 2011 roku.

W centrum miasta długość trasy wyniesie ok 10 km. Celem projektu jest poprawienie atrakcyjności terenów nadwarciańskich i ich dostępności. Rowerzyści zyskają szybką i bezkolizyjną trasę północ-południe.

Zdjęcia z listopada 2019

Przy trasie pojawiają się elementy małej architektury, nowe nasadzenia, oświetlenie, monitoring, tablice informacyjne. Przybyło też kilka łączników i poprawiono nawierzchnię tras łączących się z Wartostradą. Naszym zdaniem Wartostrada musi jeszcze lepiej zazębiać się z istniejącymi DDR, ponieważ niektóre połączenia są … karkołomne. Obecne trwają prace, które sprawią, że Wartostrada będzie mniej kolizyjna.

Zdjęcia z kwietnia 2018

Zdjęcia z 05 stycznia 2018

Zdjęcia z 27 października 2017

Zdjęcia z 11 czerwca 2017

Zdjęcia z 15 marca 2017

Zdjęcia z 28 kwiecień 2016

Zdjęcia z 7 marca 2016

Zdjęcia przedstawiają stan na 22-27 stycznia 2016

2 thoughts on “Wartostrada”

  1. Świetna sprawa, uwielbiam jeździć rowerem i zawsze będę popierał podobne projekty. Rowery są zdrowe dla duszy i ciała, dlatego warto od najmłodszych lat zabierać dzieciaki na wycieczki – jak to zrobić, jeżeli nie ma miejsc do jazdy?

    1. A czy 20-30 lat temu były miejsca do jeżdżenia? Oczywiście, że były. To, że nie wszędzie są drogi rowerowe nie oznacza wcale, że nie można bezpiecznie pojeździć na rowerze. Infrastruktura rowerowa powstaje powoli, dużo się zmienia ale czasem zamiast czekać na lepsze, może warto zmienić/zakupić rower, który nie wymaga gładkich asfaltów jak stół. Zatem wystarczy tylko wsiąść na rower i przed siebie. Pozdrawiamy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top