Pula – miasteczko Istrii

Pula

Pula – miasteczko Istrii

Zbliżając się do Puli mieliśmy wrażenie, że to schyłek jesieni. Większość drzew na wzgórzach nabrała kolorów rdzy i brązu. Jednak to nie jesień pokolorowała krajobraz a susza trwająca tu od ponad 3 miesięcy. W niektórych miejscach doszło nawet do pożarów.

Pula jest dużym ośrodkiem przemysłu stoczniowego i portem morskim. Oprócz tego ma również wiele do zaoferowania turystom. Za radą książkowego przewodnika zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od dworca kolejowego. Najważniejszym a zarazem najbardziej okazałym zabytkiem Puli  jest amfiteatr, który powstał ok 1 w n.e. Jest to jeden z najlepiej zachowanych budynków tego typu na świecie. Okres panowania Rzymian w Puli był czasem świetności miasta – średniowieczne obiekty można podziwiać do dziś – zapraszam do fotogalerii.

1 thought on “Pula – miasteczko Istrii”

  1. Byłem w Puli już cztery razy, początkowo nie byłem zbyt zachwycony tym miastem, jak się później okazało powodem tego było zmęczenie po podróży. Jeszcze tego samego dnia – wieczorem miasto okazało się przepiękne. Nocna iluminacja Amfiteatru zwaliła mnie z nóg i stała się powodem że wracałem na wakacje do Chorwacji jeszcze przez kolejne trzy lata. Pula to piękne miasto, jednak by dostrzec to piękno polecam zwiedzać późnym popołudniem i wieczorem, dzięki temu nie widać przemysłu a jedynie atrakcje turystyczne 😉
    pozdrawiam

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top