Rowerowa Lublana

Rowerowa Lublana

Rowerowa Lublana zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. Jest to stolica europejska z przyjaznym podejściem do rowerzystów. Ścieżki są wyraźnie oznaczone a kierowcy respektują prawa rowerzystów. Wielu też miłośników dwóch kółek przemierza przez miasto. Nam udało się spotkać dwójkę policjantów a nawet kuriera DPD.

Starówka Lublany koncentruje się wzdłuż brzegów Ljubljanicy. Na zwiedzenie poświęciliśmy ok. 4 godzin. Samochód zaparkowaliśmy przed Parlamentem Słowenii i skierowaliśmy się w stronę historycznego centrum. Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od placu Prešerena.

Z Prešerenovego trgu można udać się na Stare Miasto, przechodząc przez Tromostovje (potrójny most). Za mostem po lewej stronie znajduje się informacja turystyczna – ważny punkt na trasach naszych wycieczek.

Miasto tętni życiem. Turyści znajdą tu przytulne knajpki, kawiarnie, zielone parki i skwery pięknie położone nad rzeką Lublanicą. Nie brakuje ciekawych muzeów i pereł architektury. Na pewno warto poświęcić czas aby zwiedzić Lubiane.

Klucząc po centrum przejechaliśmy 10 km. Mapa w nowym oknie lub ślad trasy dostępny pod GoogleEarth lublana.kml

Kolejny przystanek to Maribor.

Zapraszamy do fotogalerii.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top